Webinaarit 4H-yhdistysten hallitusten jäsenille 9.-18.10.2018

4H-yhdistysten hallitusten jäsenille on tarjolla webinaari- eli verkkoluentosarja 9.-18.10.2018. Luennot ovat tiistaisin ja torstaisin klo 17:30 – 19:00

Webinaarien ajankohdat ja aiheet ovat:

9.10.2018 4H-järjestö ja Hallitustyöskentely
11.10.2018 Yhdistyksen talous
16.10.2018 Yhdistyksen hallinto ja johtaminen
18.10.2018 Hallitus työnantajana

Osallistua voi aikataulun ja omien tarpeiden mukaan joko kaikkiin luentoihin tai osaan niistä. Luennot ovat osallistujalle ja yhdistykselle maksuttomia, webinaarisarja toteutetaan yhteistyössä Opintokeskus Siviksen kanssa.

Ilmoittautuminen 2.10.2018 mennessä: https://sivisverkko.ok-sivis.fi/#/koulutus/12869

Osallistuminen ei edellytä aiempaa kokemusta verkko-opinnoista. Osallistumiseen tarvitaan tietokone jossa on nettiyhteys, kaiutin ja mikrofoni. Luentojen kuunteleminen onnistuu myös useimmilla älypuhelimilla. Osallistumislinkki lähetetään ilmoittautuneille sähköpostiin ilmoittautumisajan päätyttyä.

Tervetuloa mukaan!

Lisätiedot: paivi.kiviranta(a)4h.fi, maria.isolahti(a)4h.fi ja johanna.polkki(a)4h.fi

4H-säätiö myöntää Itse tehty -rahaa nuorten omille projekteille!

Meillä 4H:ssa tavoitteena on, että lasten ja nuorten itse suunnittelema ja toteuttama toiminta lisääntyy edelleen. Onko sinulla esimerkiksi idea jostain kivasta ja mielenkiintoisesta tapahtumasta. Nyt sille on mahdollista saada taloudellista tukea…

4H-yrittäjille oma Business Model Canvas

4H-yrittäjien liiketoiminnan suunnittelun avuksi on suunniteltu aivan oma Business Model Canvas -pohja eli 4H-BMC. Jokainen 4H-yrittäjä tekee yritystoiminnastaan liiketoimintasuunnitelman. Suunnitelma voi olla pieni tai suuri, yrittäjän omien tavoitteiden mukaisesti. Suunnitelmaa…